Jazz Cafe niedziela, 26 maj 2019
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

27.05.2019 poniedziałek godz. 20.00

Andrzej Sikorowski - The Best Of

bilety 140 zł


Andrzej Sikorowski – poeta, autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem ("Pasjans na dwóch"). Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą "Dziennika Polskiego", "Przekroju" i "Hustlera". Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.
Andrzej Sikorowski […] uchronił się przed pułapkami, w które popadali jego przyjaciele z estrady. Nie popadł więc w przesadną publicystykę tekstów, nie uległ pokusom muzycznej estetyzacji nie zlekceważył warsztatu interpretatorskiego. Tam gdzie inni pisali manifesty – on ograniczał się do prostych poetyckich słów. Gdzie innym niezbędne były aranżacje, brzmienia – jemu starczała prosta melodia i konsonansowa harmonia. Gdzie u innych krzyk lub szept zastępował śpiew – on śpiewał, bezwstydnie dobrze."
[Jan Poprawa, 1991, oficjalna strona Andrzeja Sikorowskiego] cyt. Culture.pl

"Kiedy grupa Pod Budą wystartowała z Bardzo smutną piosenką retro, ludzie związani ze środowiskiem etosu studenckiego zaczęli bardzo wybrzydzać – wspomina piosenkarz. – Uważali nas za odszczepieńców zaprzedanych łatwej komercji, którzy postanowili, że nie ambitnie, lecz dla ludzi. A ja w tej balladce chciałem sobie podworować z piosenek o kwiatkach. Tymczasem urodziła się kolejna piosenka kwiatek… Z jej pomocą zostaliśmy na festiwalu opolskim w 1979 roku kupieni przez publiczność, która nie dała szansy organizatorom, dziennikarzom i komentatorom, żeby nas nie dostrzegli. Dostaliśmy wyróżnienie jury. Tak to Bardzo smutna piosenka retro zapoczątkowała popularność naszej kapeli." cyt. Culture.pl

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

29.05.2019 środa godz. 20.00

Szymon Majewski - One Mąż Show

bilety 100 zł


ONE MĄŻ SHOW to monolog znanego i lubianego Szymona Majewskiego, który na przykładzie swojego małżeństwa opowiada o kłopotach i radościach współczesnego związku, relacji kobieta-mężczyzna, mąż-żona. To złożona z przykładów i prawdziwych, zabawnych sytuacji, opowieść o uczuciu bezkompromisowym. Ciepła, ironiczna, autoironiczna, złośliwa i bardzo prawdziwa opowieść o kobiecie. Opowieść męża – zależnego od humorów żony i jej sposobu myślenia, zakochanego, mierzącego się ze współczesnymi stereotypami i popularnymi uprzedzeniami zarówno swojej żony, jak i jej koleżanek. Spektakl ilustrowany zdjęciami z historii małżeństwa państwa Majewskich. Będzie to bliski wszystkim, bardzo zabawny i oczyszczający wieczór, podczas którego widzowie staną się partnerami i świadkami zwierzeń niepoprawnie – choć i nie bez refleksji – zakochanego człowieka.

Szymon Majewski - dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk, aktor, showman. Twórca audycji „Sponton” w radiu Zet, wynalazca z programu „Wieczór z Alicją”, prowadzący program „Mamy Cię!” w telewizji TVN.
Autor „Szymon Majewski Show”, dzięki któremu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego show-biznesu. Aktor w wielu filmach między innymi w takich jak: „Superprodukcja”, „Killer 1 i „Killer 2”, „ E=mc2”.
Zdobywca Wiktora 2004 w kategorii "Odkrycie telewizyjne roku". Nominowany był też w kategoriach "Prezenter lub spiker TV" i "Wiktor publiczności", a w roku 2006 otrzymał Telekamerę w kategorii "Rozrywka". Został również wyróżniony w roku 2006 nagrodą "Fenomen Przekroju 2005" oraz w studenckim plebiscycie "Świry 2006” w kategorii "Osobowość TV", a w 2007 otrzymał statuetkę telekamery w kategorii rozrywka.
Autor autobiografii pod tytułem „Showman, czyli spowiedź świra” Od lat prowadzi niezliczoną ilość imprez, o charakterze zamkniętym i otwartym, dla dużych i małych firm z wielu branż, wykorzystując swoje niecodzienne poczucie humoru i niezwykłą inwencję twórczą.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

03.06.2019 poniedziałek godz. 20.00

Kroke - The Best Of

bilety 120 zł


Kroke to zespół instrumentalny z gatunku world music, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat. W swojej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej, czasem brzmień orientu, a także jazzu tworząc swój własny, charakterystyczny styl. Ich autorskie improwizacje, unoszą się ponad granicami i formami. Występują dzięki temu na całym świecie z wybitnymi artystami od Petera Gabriela, Tomasza Stańko po Nigela Kennedy’ego. Na polskiej scenie można ich było usłyszeć z Edytą Geppert czy Mają Sikorowską.

Od początku istnienia ideą zespołu było ciągłe szukanie czegoś nowego, także w nich samych. Chcieli, aby ich muzyka była nazywana po prostu muzyką Kroke.”

"Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół."
Peter Gabriel

"To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce. "
Nigel Kennedy

W 2017 roku Kroke obchodziło 25-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji ukazały się dwa albumy: Traveller i dwupłytowa kompilacja „25 The Best Of” z najważniejszymi utworami z całego okresu działalności zespołu. Natomiast nakładem Świata Książki została wydana bogato ilustrowana książka ze zdjęciami archiwalnymi Kroke i rozmowami z artystami.

25-lecie Kroke to także szereg wyjątkowych koncertów z gośćmi specjalnymi z całego świata, z którymi zespół współpracował na przestrzeni lat. Wśród nich znaleźli się Anna Maria Jopek, Zohar Fresco czy Tomasz Stańko.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

06.06.2019 czwartek godz. 20.00

Katarzyna Pakosińska - Oko w Pończosze!

bilety 100 zł


OKO W POŃCZOSZE
czyli łatwiej powstrzymać deszcz niż kobietę, która pragnie mężczyzny.
Recital Katarzyny Pakosińskiej.

Kobiecość, wdzięk i seksapil. Uśmiech, który podbije każdego.

Prócz wąsatych stróżów prawa, lwów i pająków nie boi się niczego.

Ewenementem jest to, że potrafi przegadać samą siebie! Katarzyna Pakosińska!

Podczas niewiele mającego wspólnego z powagą spotkania artystka zdradzi Państwu wyjątkowe tajemnice i odpowie na nurtujące obie płcie pytania, na które rzecz jasna zna odpowiedzi i odwrotnie. Bo czy wiedzą Państwo jak utrzymać szczęśliwy związek, czy wielożeństwo byłoby w Polsce udaną inwestycją, również co jest marzeniem współczesnego mężczyzny? No właśnie!

Nie zabraknie tańca i piosenek, tudzież anegdot, które będą mogli Państwo absolutnie gratis i bez autoryzowania wynieść ze spotkania.

Start: 20.00
Wejście:19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

12.06.2019 środa godz. 20.00

Młynarski plays Młynarski feat. Gaba Kulka

bilety 100 zł


Jan Młynarski i Gaba Kulka jednoczą siły przy wspólnym projekcie własnych interpretacji piosenek Wojciecha Młynarskiego.

Kiedyś piosenki ojca śpiewał Kazik Staszewski, dzisiaj przyszedł czas na Jana Młynarskiego. Syn Wojciecha zebrał doborową ekipę świetnych niezależnych artystów z Gabą Kulką na czele i nagrał płytę nakładem Mystic Production.

Młynarski plays Młynarski to wyjątkowy projekt koncertowo-płytowy będący owocem rozmów jakie przeprowadził Jan Młynarski ze swoim ojcem - Wojciechem Młynarskim w autorskiej audycji na antenie radia Roxy FM. Jest to pomysł powrotu do brzmienia i stylu, jaki prezentował Wojciech Młynarski w latach 60. i 70., tworząc swoje największe przeboje a więc: retro, dansingowo, tanecznie, nastrojowo, czasami jazzowo.”
Album formacji Młynarski Plays Młynarski „Rebeka Nie Zejdzie Dziś na Kolację” tworzą Gaba Kulka, Janek Młynarski, Piotr Zabrodzki, Kuba Galiński, Marian Wróblewski, Wojtek Traczyk i Manolo Alban Juarez - to równocześnie hołd jak i nowe spojrzenie na twórczość niezwykłego artysty jakim jest Wojciech Młynarski. Nowe, czasem zaskakujące ale absolutnie rewelacyjne wersje jego piosenek zostały zarejestrowane w studiu RecPublica w Lubrzy. W unikalnej atmosferze tego miejsca powstały nowe aranżacje takich klasycznych kompozycji jak „Jesteśmy Na Wczasach”, „Nie Ma Jak U Mamy”, „Róbmy Swoje”, „Podchodzą Mnie Wolne Numery” czy „Ogrzej Mnie”. Piosenką promującą album jest kompozycja „Lubię Wrony”. W oryginalnej wersji, skomponowany przez Jerzego Wasowskiego utwór jest utrzymany w stylistyce bossa novy i na początku tak miał brzmieć także tu, jednak nieoczekiwanie muzycy zmienili całą aranżację tak, że trudno ją w pierwszej chwili rozpoznać. Autorem tej jak i wszystkich innych aranżacji jest grający na gitarze Marian Wróblewski. Niezwykłym wydarzeniem jest duet Gaby Kulki i Wojciecha Młynarskiego. Razem zaśpiewali kompozycję Krzysztofa Komedy „Szara Kolęda”.

Artyści o płycie:
„Wychowałem się w domu pełnym ludzi, muzyki, dyskusji na różne tematy...Moja mama jest z zawodu aktorką. Tata pisał od rana. Potem czytał nam to, co napisał. Potem słuchał muzyki. Odsłuchiwał podkładów przynoszonych przez kompozytorów. W domu odbywały się próby przy naszym starym pianinie. Do mamy przychodzili studenci na lekcje interpretacji piosenki i dykcji. A ja się temu przyglądałem i... zostałem muzykiem. Po kilku dobrych latach grania tu i tam ( m. in.15 Minut Projekt, Kayah ) skrystalizowałem w głowie pomysł podejścia do kilku piosenek ojca z przyjaciółmi i nagrania płyty. Myślę że taka myśl o pograniu tych rzeczy towarzyszyła mi od bardzo dawna, bo to naturalne, ale konkrety pojawiły się jakieś dwa lata temu”. Jan Młynarski

„Nie pretenduję do takiego kunsztu pisarskiego i historii muzycznej jaka stoi za osobą pana Wojciecha Młynarskiego, ale przecież nie tworzę w jakiejś radykalnie odmiennej stylistyce, nie do pogodzenia z tą muzyką. Tekst jest dla mnie ogromnie ważny. Myślę, że Jankowi mogło chodzić o wokalistkę, która da sobie radę z różnorodnym stylistycznie materiałem jak i koniecznością interpretacji polskich tekstów. Mam nadzieję, że nie zawiodłam”. Gaba Kulka

Koncert przeniesiony z 8 maja 2019.
Bilety zachowują ważność.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

01.07.2019 poniedziałek godz. 20.00

Monika Borzym - w Stylu Retro

bilety 100 zł


Zapraszamy do udziału w muzycznej podróży, która będzie przypomnieniem znanych, wzruszających i często zabawnych piosenek lat pierwszych dekad ubiegłego wieku, wykonywanych przez wielkie gwiazdy polskiej sceny: Hankę Ordonównę, Mirę Zimińską, Tolę Mankiewiczównę, Zulę Pogorzelską, Aleksandra Żabczyńskiego, Adolfa Dymszę, czy Eugeniusza Bodo. Nastrojowe tanga miłosne, walce, slow-foxy we współczesnych aranżacjach na jazzowo, rozjaśnią szlachetnym blaskiem koncert w Jazz Cafe. A wyjątkowo piękny głos Moniki Borzym, nasycony wieloma barwami i odcieniami oraz jej temperament zapewnią szczególnych doznań artystycznych.

Monika Borzym - charyzmatyczna wokalistka urodzona w Warszawie. Określana mianem "polskiego, muzycznego towaru eksportowego" w najlepszym wydaniu. Ma na koncie już pięć solowych płyty: Girl Talk (platynowa płyta), My Place (platynowa płyta), Back To The Garden (złota płyta), Jestem Przestrzeń, Radiohedonistycznie. Uczyła się w klasie fortepianu i na wydziale piosenki słynnej szkoły muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Stypendystka University of Miami Frost School of Music oraz LA Music Academy, gdzie studiowała pod okiem wybitnych artystów jak Tierney Sutton (8 nominacji do Grammy) i Dorian Holley (Michael Jackson, The Tonight Show). Współpracowała ze śmietanką światowego jazzu. Na jej płytach zagrali m.in. John Scofield, Randy Brecker, Chris Potter, Aaron Parks.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

16.09.2019 poniedziałek godz. 20.00

Maciej Maleńczuk + rhythm Section

bilety 150 zł


MALEŃCZUK + rhythm section to spektakl, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci. TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie! Nie zabraknie więc pieśni: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno. Słynny już MALEŃCZUK "KONCERT SOLO" z kolegami z sekcji rytmicznej to najnowsza wersja Show, aby urozmaicić i podzielić się przestrzenią na scenie. Do tego oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12