Jazz Cafe poniedziałek, 21 sierpień 2017
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

31.08.2017 czwartek godz. 20.00

21.07 - 31.08 REMONT JAZZ CAFE NIECZYNNE

bilety 0 zł


REZERWACJA BILETÓW: JAZZCAFE@JAZZCAFE.COM.PL

NOWE TERMINY KONCERTÓW WKRÓTCE...

12.09.2017 wtorek godz. 20.00

Dorota Miśkiewicz & Atom String Quartet - Koncert Urodzinowy

bilety 95 zł


Dorota Miśkiewicz z zespołem w składzie:
Dorota Miśkiewicz – śpiew
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela

Po sukcesie płyty “Piano.pl” Dorota postanowiła świętować swoje coroczne koncerty urodzinowe razem z zespołem Atom String Quartet! Przypomnijmy, że jest to jeden z nielicznych na świecie kwartetów smyczkowych grających jazz na tak wysokim poziomie. Czy usłyszymy piosenki z repertuaru Doroty w wersji smyczkowej? A może coś z płyt Atomów z głosem Doroty? Czy będą to piosenki z płyty “Piano.pl”? A może ktoś zagra na fortepianie lub innym instrumencie lub zaśpiewa? Tego nie wie nikt, bo przecież podczas koncertów urodzinowych zdarzają się różne niespodzianki.

Święto zaprzyjaźnionej wokalistki zbiega się z naszym prywatnym świętem - Jazz Cafe będzie na nowo otwartym klubem, po gruntownym remoncie i zmianie wystroju towarzyszącej nowym jazzowym daniom, które zagościły w karcie przed wakacjami. Zapraszamy!

Zachęcamy do obejrzenia skrótów z poprzednich lat:
http://dorotamiskiewicz.pl/urodziny-w-jazz-cafe.html

Dorota Miśkiewicz muzykę ma wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, jej brat Michał jest cenionym perkusistą. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Śpiewanie jednak okazało się bliższe jej sercu. Z lekkością porusza się po jazzie, ambitnym popie, zahacza też o muzykę poważną i world music. Rozpoczynała swoją karierę w zespole Włodzimierza Nahornego w 1996 roku. Jest jedyną polską wokalistką, oprócz Kayah, która śpiewała z bosonogą “cesarzową” z Wysp Zielonego Przylądka, Cesarią Evorą. Ten duet pociągnął za sobą kolejny - z włoskim wirtuozem fortepianu - Stefano Bollanim. Często można ją usłyszeć u boku Grzegorza Turnaua. Nagrała siedem solowych albumów (“Zatrzymaj się”, “Pod rzęsami”, “Caminho”, “Ale”, “Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” nagrany z zespołem Kwadrofonik, “Best of”, “Piano.pl”).

Informacja oraz rezerwacja biletów tel.
jazzcafe@jazzcafe.com.pl

18.09.2017 poniedziałek godz. 20.00

Krystyna Prońko

bilety 85 zł

Krystyna Prońko - śpiew
Przemek Raminiak - fortepian


Krystyna Prońko – charyzmatyczna wokalistka i pedagog muzyczny, ale też muzyczny dziennikarz. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą, bo jak mówi "nużące jest śpiewanie ciągle tego samego", a tym którzy chcieliby ją zaszufladkować podpowiada żeby nazywali jej muzykę "stylem jazzy (nie mylić z jazz em) Krystyny Prońko".

Taki też będzie ten koncert - lekko jazzujący, zaskakujący niezwykłym klimatem i doskonałym wykonaniem, w którym obok największych hitów takich jak: "Małe tęsknoty", "Psalm stojących w kolejce" z rock-opery, "Kolęda-nocka" i "Jesteś lekiem na całe zło" znajdą się również polskie i anglojęzyczne piosenki jazzowe, m.in.: Walczyk z filmu "Halo Szpicbródka", Rytm ( polska wersja standardu I Got Rhythm) oraz inne standardy jazzowe np. God Bless The Chile, Mood Indigo i inne.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12