Jazz Cafe sobota, 17 luty 2018
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

08.03.2018 czwartek godz. 20.00

Krzysztof Kiljański - L.O.V.E.

bilety 90 zł


Krzysztof Kiljański z zespołem w składzie:
Krzysztof Kiljański - śpiew
Piotr Wrombel - fortepian
Artur Lesicki - gitary

Swój największy przebój „Prócz Ciebie nic” zaśpiewał z Kayah.
W projekcie Yugopolis wyczarował głosem bałkańską nostalgię.
W 2012 roku na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty.
Rok później nagrał drugi autorski album „Powrót”.
Nagrał wiele piosenek z kobietami.
W 2014 roku ukazał się album „Duety”(Universal) z dziesięcioma znakomitymi duetami Krzysztofa i div polskiej estrady (m.in Kayah, Grażyna Szapołowska, Halina Mlynkova, Kasia Popowska, Dorota Miśkiewicz, Martyna Jakubowicz, Sarsa Markiewicz, Iza Kowalewska, Maria Niklińska).
W 2015 roku z okazji setnej rocznicy urodzin Jeremiego Przybory - Kiljański wraz z The New Warsaw Trio zarejestrowali płytę „Przybora” z klezmerskim brzmieniem najbardziej znanych piosenek duety Wasowski/Przybora.
2016 rok był rokiem koncertowym - Krzysztof zagrał kilkadziesiąt koncertów filmowych z Orkiestrą Tomasza Szymusia, z The New Warsaw Trio oraz ze swoimi muzykami.
W 2017 roku wiosną ukazał się najnowszy album Krzysztofa - zestaw autorskich, pięknych piosenek, prawie wszystkie zaśpiewane po polsku.
Krzysztof Kiljański muzyczną karierę rozpoczął w pierwszej połowie lat 90-tych jako wokalista jazzowy. Z tego okresu ma na koncie kilka najwyższych wyróżnień w tej kategorii (m.in. na
Old Jazz Meeting Złota Tarka, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych). Komercyjne sukcesy zaczął odnosić dekadę później.
Jego pierwszy autorski album „In The Room” w 2005 roku zyskał status „Platynowej Płyty” przy sprzedaży niemal 100 tysięcy egzemplarzy.
Piosenka „Prócz Ciebie, nic” - duet z Kayah, do dziś często gości na antenach niemal wszystkich rozgłośni radiowych.
Krzysztof jest zdobywcą Fryderyków dla Najlepszego Wokalisty.
Ma na koncie Superjedynkę za Przebój Roku. Występował na wielu festiwalach, także w Opolu i Sopocie.
L.O.V.E. - niepowtarzalny i wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet z utworami o tematyce miłosnej.

Rezerwacja biletĂłw: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

10.03.2018 sobota godz. 20.00

Elida Almeida - Siesta w drodze

bilety 160 zł


Marcin Kydryński prezentuje
SIESTA W DRODZE: ELIDA ALMEIDA

ELIDA ALMEIDA, wschodząca gwiazd muzyki z Wysp Zielonego Przylądka, ponowne na zaproszenie Marcina Kydryńskiego powraca do Polski na serię koncertów.
Elida Almeida pochodzi z wyspy Santiago, lecz wychowała na Maio. Jej ojciec zmarł, gdy była dzieckiem, próbowała pomagać matce, która miała mały uliczny kiosk, bardzo szybko sama została matką, musiała zająć się dzieckiem i swoimi młodszymi braćmi. Te wczesne życiowe zakręty stały się inspiracją dla jej pierwszych piosenek zebranych na debiutanckiej płycie o znamiennym tytule „Chwile szczęścia, chwile goryczy”. Dojrzała twórczość, ale i młodzieńczy czar zaledwie dwudziestojednoletniej artystki zafascynowały legendarnego producenta Cesarii, Jose da Silvy. Nie tylko przyjął Elidę do grona swoich podopiecznych, ale związał z nią w życiu. Dziś to jedna z najciekawszych artystek Luzofonii, o silnej pozycji wśród artystów z Wysp. Na ostatniej płycie Lury pojawił się kapitalny duet obu wokalistek, „Nhu Santiago”.

Nie zabraknie także utworów z najnowszej płyty „Kabrada“, która ukazała się na rynku 20 października 2017.

Nowa piosenka Elidy „Beresu D”oru” otwiera najświeższą kompilację „Siesta XIII” Marcina Kydryńskiego. „To był u nas <>, jakkolwiek absurdalnie brzmi ta fraza w kontekście radiowej Siesty. Słuchać, że Wyspy są w połowie drogi z Portugalii na Kubę” – podkreśla MK.

Elida Almeida (śpiew), Hernani Almeida (gitara), Nelida da Cruz (bas), Diego Gomes (piano), Magik Santiago (perkusja)


SIESTA W DRODZE: Dwie godziny niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi - mówi od lat Marcin Kydryński w swoim autorskim programie w każdą niedzielę na antenie Radiowej Trójki. Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Siesta oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już X edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf. Współorganizator Siesta Festival. Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka miesięcy i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów. „Artyści występujący w Sieście w Drodze są szeroko promowani
w cotygodniowej autorskiej audycji Marcina Kydryńskiego w radiowej Trójce, dzięki czemu cały projekt uzyskuje unikatowy charakter i szeroki wydźwięk medialny

Rezerwacja biletĂłw: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

26.03.2018 poniedziałek godz. 20.00

Motion Trio - Accordion Stories

bilety 130 zł


Motion Trio w składzie:
Janusz Wojtarowicz – akordeon
Paweł Baranek – akordeon
Marcin Gałażyn – akordeon

ACCORDION STORIES – pierwsza, po dziesięciu latach, autorska płyta Motion Trio. To zbiór 11 muzycznych historii pełnych kolorowych harmonii, pięknych melodii, subtelnego muzycznego humoru czyli tego, co w twórczości artystów Motion Trio najlepsze.
Janusz Wojtarowicz: Pracując nad płytą, staraliśmy się zamienić w muzykę ulotne emocje od radości przez smutek, spokój, nostalgię, które towarzyszą nam w drodze przez życie – często pełne pułapek i zakrętów.
Accordion Stories to płyta intymna, osobista, czasem poetycka, ukazująca dystans autorów do siebie i otaczającej ich rzeczywistości. Na koncercie w Jazz Cafe nie zabraknie najbardziej znanych utworów z poprzednich płyt.

Motion Trio – polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Niezwykle oryginalne brzmienie, Motion Trio zawdzięcza autorskim kompozycjom artystów tworzących zespół, w głównej mierze leadera - Janusza Wojtarowicza oraz Pawła Baranka i Marcina Gałażyna.

Założony dwadzieścia lat temu zespół przeszedł swą artystyczną drogę od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus.
Udział w koncercie Motion Trio wzbudza emocje równe koncertom Paganiniego i Metalliki, tak silny i ekscytujący w brzmieniu jest ich dźwięk, co najważniejsze, przy zachowaniu czystości brzmienia akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie.
W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”.
Dwanaście albumów wydanych do tej pory przez Motion Trio zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej jak i klasycznej. Motion Trio wystąpiło w czterdziestu krajach świata na wszystkich kontynentach. Zespól gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.
www.motiontrio.com
20-lat Motion Trio - 20-lat Jazz Cafe

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12