Jazz Cafe poniedziałek, 17 czerwiec 2019
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

01.07.2019 poniedziałek godz. 20.00

Monika Borzym - w Stylu Retro

bilety 100 zł


Zapraszamy do udziału w muzycznej podróży, która będzie przypomnieniem znanych, wzruszających i często zabawnych piosenek lat pierwszych dekad ubiegłego wieku, wykonywanych przez wielkie gwiazdy polskiej sceny: Hankę Ordonównę, Mirę Zimińską, Tolę Mankiewiczównę, Zulę Pogorzelską, Aleksandra Żabczyńskiego, Adolfa Dymszę, czy Eugeniusza Bodo. Nastrojowe tanga miłosne, walce, slow-foxy we współczesnych aranżacjach na jazzowo, rozjaśnią szlachetnym blaskiem koncert w Jazz Cafe. A wyjątkowo piękny głos Moniki Borzym, nasycony wieloma barwami i odcieniami oraz jej temperament zapewnią szczególnych doznań artystycznych.

Monika Borzym - charyzmatyczna wokalistka urodzona w Warszawie. Określana mianem "polskiego, muzycznego towaru eksportowego" w najlepszym wydaniu. Ma na koncie już pięć solowych płyty: Girl Talk (platynowa płyta), My Place (platynowa płyta), Back To The Garden (złota płyta), Jestem Przestrzeń, Radiohedonistycznie. Uczyła się w klasie fortepianu i na wydziale piosenki słynnej szkoły muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Stypendystka University of Miami Frost School of Music oraz LA Music Academy, gdzie studiowała pod okiem wybitnych artystów jak Tierney Sutton (8 nominacji do Grammy) i Dorian Holley (Michael Jackson, The Tonight Show). Współpracowała ze śmietanką światowego jazzu. Na jej płytach zagrali m.in. John Scofield, Randy Brecker, Chris Potter, Aaron Parks.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

08.07.2019 poniedziałek godz. 20.00

Smoczyński / Forte / von Gutzeit - New York Strings meet Warsaw Strings

bilety 120 zł


New York Strings meet Warsaw Strings

Fundacja im. Zbigniewa Seiferta oraz Jazz Cafe zapraszają na wyjątkowy koncert trzech wirtuozów smyczków. Mateusz Smoczyński, Mario Forte oraz Benni Von Gutzeit należą do czołówki światowego jazzu.
Łączy ich profesjonalizm, wrażliwość muzyczna oraz uczestnictwo i zwycięstwa w prestiżowym międzynarodowym Konkursie im. Zbigniewa Seiferta.

Doskonale znany polskiej publiczności wirtuoz skrzypiec Mateusz Smoczyński to współzałożyciel i członek słynnego Atom String Quartet. W rankingu Jazz Top magazynu „Jazz Forum” okrzyknięty został najlepszym polskim skrzypkiem jazzowym 2017 roku. Występował na najważniejszych scenach i festiwalach jazzowych niemal na całym świecie. Współpracował z takimi artystami jak: Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Glen Moore, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Jerzy Maksymiuk, Kayah, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek i Sebastian Karpiel Bułecka. Na swym koncie ma kilkadziesiąt płyt, jest także autorem koncertu skrzypcowego „Adam’s Apple”, którego prawykonanie odbyło się w listopadzie 2018 roku na scenie NOSPR w Katowicach. Wspólnie z Joachimem Kühnem, Bronisławem Suchankiem, Januszem Stefańskim i Bohdanem Jarmołowiczem brał udział w prawykonaniu Koncertu jazzowego na skrzypce, orkiestrę symfoniczną i grupę rytmiczną Zbigniewa Seiferta. W 2016 został zwycięzcą II edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta.

W tym samym roku trzecią nagrodę Konkursu Seiferta zdobył pochodzący z Algierii, a na stałe mieszkający w Nowym Jorku skrzypek Mario Forte. Tajniki muzyki zgłębiał m.in. w pięciu konserwatoriach, w tym w Narodowym Wyższym Konserwatorium Muzyki i Tańca w Paryżu, które ukończył w 2010 r. Studiował m.in. u Didiera Lockwooda, Glenna Ferrisa, Dominique’a Juchorsa i Idy Haendel. Niedługo po ukończeniu studiów uniwersytet w Lozannie zaprosił go do grona swoich wykładowców. I to właśnie w Szwajcarii Forte założył swoją orkiestrę – String Lab Ensemble. Choć w ciągu ostatniej dekady mieszkał i grywał w ponad trzydziestu miastach, swoim domem uczynił Nowy Jork, gdzie współpracuje m.in. z brazylijskim perkusistą Sergio Krakowskim, światowej sławy skrzypkiem Markiem Feldmanem czy izraelską klarnecistką Anat Cohen. W 2018 roku powrócił na Konkurs Seiferta zdobywając tym razem jego główną nagrodę.

Finalistą tej samej edycji Konkursu Seiferta został znakomity niemiecki altowiolista Benjamin „Benni” von Gutzeit, znany m.in. z uhonorowanego nagrodą Grammy i niezwykle popularnego zespołu jazzowego Turtle Island Quartet, z którym współpracuje od 2012 r. (nota bene w tym samym zespole grał Mateusz Smoczyński). Naukę gry na altówce rozpoczął już jako czterolatek. W 1992 roku, a następnie ponownie w 1994 roku, zdobył pierwsze miejsce w finale organizowanego w Niemczech konkursu dla młodych muzyków „Jugend Musiziert”, dzięki czemu wyruszył w tournée koncertowe po Japonii. Studiował w Konserwatorium im. Brucknera w austriackim Linz w klasie skrzypka jazzowego Andreasa Schreibera, a następnie w Konserwatorium w Amsterdamie. Po studiach w Europie przeniósł się do Nowego Jorku i został pierwszym altowiolistą, który uzyskał tytuł magistra Wydziału Jazzowego Manhattan School of Music. Występował i nagrywał z takimi tuzami jak Mark Feldman, Matthew Herbert, Ernst Reijseger, Linda Oh, Cyrus Chestnut i Dave Liebman.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

11.07.2019 czwartek godz. 20.00

Bill Evans & The Spy Killers

bilety 240 zł


Laureat nagrody Grammy, światowej klasy, amerykański saksofonista i producent Bill Evans, stworzył nowy projekt: The Spy Killers. Kontynuując przekraczanie muzycznych granic, The Spy Killers są marką sami w sobie. Soul i funk miesza się z jazzem a Miles spotyka Elvisa, granice dla nich nie istnieją. The Spy Killers hipnotyzują, absolutnie wciągają do swojego świata. Nie można się im oprzeć, ani ich zapomnieć. Wyjątkowy perkusista Wolfgang Haffner, fenomenalny pianista Simon Oslender oraz światowej klasy basista Gary Grainger uzupełniają Billa w jego pomysłowości i zaangażowaniu w projekt.

Dla gości Jazz Cafe będzie to niebywała okazja zobaczyć The Spy Killers w akcji. Sam Bill Evans dla fanów jest ikoną jazzu, nie tylko z racji koncertowania z samym Milesem Davisem, ale ze względu na swój własny niepowtarzalny styl i unikalne brzmienie. W swojej karierze nagrywał i występował na całym świecie m. in. z takimi artystami jak: John McLaughlin, The Mahavishnu Orchestra, Herbie Hancock, Steps Ahead, Dave Grusin czy Mick Jagger. Nie omijały go także nagrody Grammy. Bill Evans znany jest z wykraczania poza tradycyjny jazz i tym razem będzie można doświadczyć tego na żywo.

Start: 20.00
Wejście: 19.00
Szef kuchni Jazz Cafe zaprasza na drobny poczęstunek.

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl lub 535330322

18.07.2019 czwartek godz. 20.00

Natalia Niemen - Muzyka mojego dzieciństwa

bilety 120 zł


Natalia Niemen to piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

„Muzyka mojego dzieciństwa” - to koncert podczas którego Natalia wykonuje utwory, jak sama mówi, „złotej ery muzyki amerykańskiej”, które tata „podsuwał” jej do słuchania, takich artystów jak: Aretha Franklin, Otis Redding, Johnny Winter czy Sam Cooke. Podczas koncertu Natalia zaprezentuje także kilka utworów własnego autorstwa oraz z repertuaru Czesława Niemena.

Natalia Niemen z zespołem w składzie:
Natalia Niemen – śpiew
Piotr Wrombel – instrumenty klawiszowe
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Jurek Runowski – gitary
Krzysztof Szmańda – perkusja

Start: 20.00
Wejście: 19.00
W ramach biletu czeka na Państwa drobny poczęstunek.

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

16.09.2019 poniedziałek godz. 20.00

Maciej Maleńczuk + rhythm Section

bilety 150 zł


MALEŃCZUK + rhythm section to spektakl, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci. TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie! Nie zabraknie więc pieśni: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno. Słynny już MALEŃCZUK "KONCERT SOLO" z kolegami z sekcji rytmicznej to najnowsza wersja Show, aby urozmaicić i podzielić się przestrzenią na scenie. Do tego oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12