Jazz Cafe piątek, 20 lipiec 2018
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

26.07.2018 czwartek godz. 20.00

SIDNEY POLAK

bilety 75 zł


Witam wszystkich bywalców klubu Jazz Cafe w Łomiankach!
Jest mi niezmiernie miło, że grając w Waszym klubie, ja i mój zespół staniemy się częścią muzycznej historii tego wyjątkowego miejsca!
Od zawsze jestem związany z północną stroną Warszawy. Moi rodzice w roku 1976 zamieszkali na Chomiczówce i tam się wychowałem. Tam też zacząłem uczyć się gry na perkusji i stamtąd, w roku 1990, zostałem niejako wyłowiony przez Muńka Staszczyka do nowego, warszawskiego składu zespołu T.LOVE!
W T.LOVE nauczyłem się grać oraz komponować muzykę. Moje piosenki dla tego bandu, to m.in.: „To nie jest miłość”, „Ajrisz” czy „Jest super”. W T.LOVE też podpatrzyłem, jak pisze się teksty.
W roku 2004 zadebiutowałem pierwszą solową płytą, która zawierała moje całkowicie autorskie piosenki. W swojej twórczości łączę gatunki takie jak: hip-hop, reggae i folk. Teksty są najczęściej opisem prawdziwych przeżyć, staram się w nich inteligentnie opisywać naszą polską rzeczywistość i robić trafne literackie zdjęcia fajnym momentom z naszego życia! Utwory takie jak: „Otwieram wino”, „Chomiczówka”, czy „Chorwat” stały się bardzo znane, co zaowocowało wieloma koncertami w całej Polsce… i nie tylko.
Pięć lat zajęło mi zrobienie drugiej płyty, która ukazała się w 2009 roku. Na niej znalazły się również dość popularne piosenki, takie jak: „Deszcz”, „Blask”, czy „Skuter”!
Moja kariera solowa, siłą rzeczy, czekała na moment ewentualnego spowolnienia pracy zespołu T.LOVE, którego nie chciałem opuścić. Taki moment właśnie nadszedł, gdyż z początkiem roku 2018 T.LOVE poszedł na bezterminową, koncertową emeryturę, a ja mogę w końcu całkowicie poświęcić się swojej działalności solowej.
W związku z tym przygotowuję swoją trzecią płytę, która zostanie wydana jesienią b.r. przez firmę Warner Music Poland!
Już teraz, mając ukończonych kilka utworów z nowego albumu, staram się przypomnieć o sobie publiczności. Nasze koncerty zawierają najlepsze kompozycje z dwóch pierwszych krążków plus nowości! To autentyczny zastrzyk pozytywnej energii, pokaz instrumentalnego kunsztu i wokalnej swobody! Przez ostatnie lata zagraliśmy mnóstwo koncertów, tak że… mamy wprawę! ;)
Zapraszamy serdecznie wszystkich którzy pamiętają utwory Sidney’ a Polaka, a także tych, którzy są ciekawi, co ten kudłaty kolo z Chomiczówki teraz muzycznie poczyna! ;)
Mam nadzieje, że wpadniecie na koncert! Zapraszam 
Z szacunkiem!
Sidney Polak.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

21.08.2018 wtorek godz. 20.00

Andrzej Poniedzielski & Niespodzianki

bilety 120 zł


Andrzej Poniedzielski & Niespodzianki - nowy pomysł na urodziny, które można mieć częściej niż raz w roku...

Teksty Andrzeja Poniedzielskiego, a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie, pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości.

Andrzej Poniedzielski o sobie: "Urodziłem się na głębokiej kielecczyźnie w miejscowości Iwaniska. Dzieciństwo i całą młodość spędziłem w Kielcach. Podobno w dzieciństwie byłem podejrzanie spokojnym, grzecznym chłopcem. Można było wystawić mnie do ogrodu, pod warunkiem, że dano mi niemiecki hełm, w środku którego były różne śrubki, nakrętki i podkładki. Podobno potrafiłem się bawić tym godzinami. Potwierdzając moje techniczne zainteresowania, jako szkołę średnią wybrałem Technikum Elektroniczne w Kielcach. Bardzo mile wspominam te lata, szczególnie prywatki w gronie przyjaciół. Muszę dodać, że jestem skończonym magistrem inżynierem, automatykiem przemysłowym Politechniki Świętokrzyskiej. Posiadam poważne wykształcenie techniczne. Na studiach śpiewałem w klubach studenckich, a na trzecim roku zadebiutowałem na studenckim festiwalu w Krakowie. Po ukończeniu politechniki musiałem odpracować rok stażu w Ifamie w Łodzi. Ponieważ przeszkadzało to mi w pracy estradowej, będąc już żonaty i posiadając dwojaczki wystąpiłem o urlop macierzyński. Kiedy w kadrach załatwiałem formalności, pod zakładem już czekał autokar łódzkiej Estrady." (z wywiadu w Radiu PIK)

Andrzej Poniedzielski - satyryk, poeta, twórca teatralny, autor ponad 200 piosenek śpiewanych między innymi przez: Annę Marię Jopek, Grzegorza Turnaua, Elę Adamiak, Lorę Szafran, czy Dawida Podsiadło. Mistrz Mowy Polskiej 2012 i Ambasador Polszczyzny 2015 - tytuł otrzymany w dniu 11.10.2015 w KATOWICACH.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

23.08.2018 czwartek godz. 20.00

Tymon Tymański & The Beatles

bilety 65 zł


W 2016 roku Tymon Tymański stał się pomysłodawcą, koordynatorem i dyrektorem artystycznym projektu „Biały Album”. To autorskie interpretacje utworów legendarnego zespołu The Beatles we współczesnych aranżacjach Tymona Tymańskiego, Natalii Przybysz, Natalii Grosiak, Kasi Lins i Łukasza Lacha, wspólnie nazwanych Orkiestrą. W tym samym roku odbyła się trasa koncertowa Orkiestry promowana przez singiel „Cry, baby, cry”. Patronat nad projektem objął Program Trzeci Polskiego Radia wraz z mecenatem dyrektora muzycznego Piotra Metza.

W 2018 roku przypada 50-lecie „Białego Albumu” The Beatles. W ramach wspomnień o legendarnym zespole Tymon Tymański w swoim solowym projekcie prezentuje wybrane utwory z twórczości The Beatles. W trakcie koncertu Tymański zmierzy się ze swoimi muzycznymi idolami, jak również zaprezentuje swoje autorskie utwory.
Tymon Tymański od najmłodszych lat związany był z muzyką. Około 12 roku życia założył swój pierwszy zespół The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, która w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymonem Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji. Projekt okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. W 2001 r. grupa została uznana przez krytyków czasopisma "Jazz Forum" za najlepszą grupę dekady.
W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon & The Transistors. Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Utwory wyświetlone w milionach odsłon na YouTube zyskały miano kultowych. W 2007 r. Tymański, we współpracy z producentem filmowym Maciejem Chmielem i literatem Jackiem Dehnelem, utworzył dziennikarski tercet firmujący kulturalno-informacyjną aktywność programu "Łossskot" produkcji TVP 1. W 2014 r. odbyła się premiera musicalu „Polskie Gówno” powstałego w wyniku kooperacji Tymona, Transistorów i reżysera Grzegorza Jankowskiego. Tego samego roku na płycie „Rock n Roll” Tymański zaprezentował własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie. Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz. W lutym 2017 roku odbyła się premiera siódmego albumu zespołu Tymon & The Transistors "Zatrzymaj Wojnę!". Płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich (m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys).
W 2017 roku powstała grupa Tymon Tymański & MU. Nowy projekt Tymona Tymańskiego do którego zaprosił młodych muzyków trójmiejskiej sceny okołojazzowej. Muzyka kwintetu oscyluje pomiędzy kultowymi brzmieniami avant rock a lat 60., a współczesnymi brzmieniami z pogranicza synth popu i elektroniki.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

11.09.2018 wtorek godz. 20.00

Dorota & Henryk Miśkiewicz - Urodziny Doroty

bilety 120 zł


Dorota & Henryk Miśkiewicz – Koncert Urodzinowy Doroty !!!

Projekt, który zaprezentowany zostanie podczas urodzin Doroty Miśkiewicz jest, jak sama nazwa wskazuje, projektem rodzinnym. Tym razem usłyszymy utwory liderów projektu, a także (żeby było jeszcze bardziej rodzinnie) Michała Miśkiewicza!
Choć taki materiał wydawałby się oczywistością, to jednak kazał na siebie długo czekać. Rodzina sporadycznie występowała wspólnie, ale nigdy wcześniej nie był to specjalnie przygotowany program. Tym razem postanowili stworzyć kilka kompozycji oraz dopasować teksty do niektórych starszych utworów. Uwaga, będą to premierowe wykonania! Dorota i Michał nigdy nie wykorzystywali autorytetu ojca, a on też (choć po ojcowsku pomagał) nie ułatwiał im muzycznej drogi. Kiedy dzieci Henryka ugruntowały swoją pozycję na muzycznym rynku, wtedy powstał plan wspólnego nagrania i koncertowania - opartego na dojrzałości i równoprawnych wyborach artystycznych. (Jest szansa, że będzie z tego płyta )
Kto jeszcze wystąpi w Jazz Cafe? Tego zdradzać nie będziemy! Wiemy przecież, że bywalcy klubu i urodzinowych koncertów Doroty nawykła jest niespodzianek. Wiemy też, że będą to muzycy z najwyższej półki!

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

12.09.2018 środa godz. 20.00

Dorota & Henryk Miśkiewicz - Urodziny Doroty

bilety 120 zł


Dorota & Henryk Miśkiewicz – Koncert Urodzinowy Doroty !!!

Projekt, który zaprezentowany zostanie podczas urodzin Doroty Miśkiewicz jest, jak sama nazwa wskazuje, projektem rodzinnym. Tym razem usłyszymy utwory liderów projektu, a także (żeby było jeszcze bardziej rodzinnie) Michała Miśkiewicza!
Choć taki materiał wydawałby się oczywistością, to jednak kazał na siebie długo czekać. Rodzina sporadycznie występowała wspólnie, ale nigdy wcześniej nie był to specjalnie przygotowany program. Tym razem postanowili stworzyć kilka kompozycji oraz dopasować teksty do niektórych starszych utworów. Uwaga, będą to premierowe wykonania! Dorota i Michał nigdy nie wykorzystywali autorytetu ojca, a on też (choć po ojcowsku pomagał) nie ułatwiał im muzycznej drogi. Kiedy dzieci Henryka ugruntowały swoją pozycję na muzycznym rynku, wtedy powstał plan wspólnego nagrania i koncertowania - opartego na dojrzałości i równoprawnych wyborach artystycznych. (Jest szansa, że będzie z tego płyta )
Kto jeszcze wystąpi w Jazz Cafe? Tego zdradzać nie będziemy! Wiemy przecież, że bywalcy klubu i urodzinowych koncertów Doroty nawykła jest niespodzianek. Wiemy też, że będą to muzycy z najwyższej półki!

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

23.10.2018 wtorek godz. 20.00

Regina Carter & AMC Trio

bilety 150 zł


Regina Carter - słynna skrzypaczka i jedna z najbardziej ekspresyjnych solistek jazzowych. Wybitna instrumentalistka, jako pierwsza artystka jazzowa zagrała na bezcennych skrzypcach mistrza Paganiniego.

Regina Carter zdobyła uznanie publiczności i krytyki dzięki
niesłabnącym zasobom energii, która udziela się jej i słuchaczom na koncertach. Znana jest ze swojego niesamowitego talentu i non-konformistycznych ambicji. Afro-Amerykanka stawiła czoło trzem stereotypom – większość instrumentalistów jazzowych to mężczyźni , większość muzyków smyczkowych jest biała, większość skrzypków to muzycy klasyczni. Jazz pomimo wszystko.

„Regina Carter tworzy muzykę łatwą w odbiorze i jednocześnie zapierającą dech w piersiach. Swoją muzyką zabiera słuchacza w niezwykłą podróż, na którą składają się przeszłość i przyszłość jazzu”
Time Magazine

Reginie towarzyszyć będą wybitni słowaccy instrumentaliści znani jako AMC Trio. AMC Trio to grupa muzyków z najlepszymi kontaktami w jazzowym świecie. Można było ich usłyszeć w towarzystwie takich artystów jak: Randy Brecker, Phillip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield czy Michael Patches Stewart. Jako Trio także mają już swoje osiągnięcia i fanów gdziekolwiek się pojawią nie tylko z racji talentu i wrażliwości, ale także z powodu łagodności i optymizmu jakim się otaczają.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12