Jazz Cafe poniedziałek, 24 październik 2016
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

24.10.2016 poniedziałek godz. 20.00

Ania Szarmach feat. David “Fingers” Haynes

bilety 85 zł

Ania Szarmach (PL) - wokal
David „Fingers” Haynes (USA) - perkusja
Grzegorz „Jabco” Jabłoński (PL) - instrumenty klawiszowe
Piotr Żaczek (PL) - gitara basowa
Maciej „Envee” Goliński (PL) - programowanie
Kasia Dereń (PL) - wokal
Irena Kijewska (PL) - wokal


Nowa płyta Ani Szarmach to fascynująca podróż przez dźwięki i muzyczne światy. Inteligentna, zaskakująca, genialnie zaaranżowana i świetnie zaśpiewana. Efekt miłości, poszukiwań nowych dróg i brzmień. Ogromną rolę w tworzeniu albumu odegrali goście tacy jak: Frank McComb, Marcin Wasilewski, Adam Bałdych i odpowiedzialny za mastering Chris Athens, który masterował albumy takich artystów, jak Robert Glasper, Erykah Badu, Cassandra Wilson czy Norah Jones.

Ania Szarmach o Shades Of Love:
„...Nasze ispiracje to pop lat 80-90. Miłość . Kawa. Palo Santo...
Nowy system pracy polegał na wytworzeniu się kooperacji producenckiej składającej się ze mnie , Envee’go – Macieja Golińskiego oraz Jabca- Grzegorza Jabłońskiego. Każdy z nas ma inne spojrzenie na muzykę ,a połączenie tego dało obraz nowej koncepcji. I może dlatego projekt ten nie jest kopią niczego. Album Shades of Love jest płytą produkcyjną, przez to rozpiętość brzmieniowa jest dużo większa. Inspiracją była również wyobraźnia i chęć zrobienia czegoś innego. A jak spotykają się trzy żywioły to wynik jest zawsze nieprzewidywalny i zaskakujący. No i wytwarza się dużo energii.

Gdzie tylko się dało staraliśmy rejestrować żywego człowieka na analogowym instrumencie bo staraliśmy się uzyskać organiczny efekt brzmienia całości. Zależało nam aby płyta nie była sterylna i też na tym aby zostawiać pewną dozę niedoskonałości człowieka jako czynnik, który tworzy muzykę.

Wielokrotnie najciekawsze pomysły i dźwięki były dziełem przypadku oraz zapisem chwili...“

07.11.2016 poniedziałek godz. 20.00

Stanisław Soyka …”Cud niepamięci” i inne …

bilety 85 zł

Stanisław Soyka - z zespołem


Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ......nie tylko.

Podczas koncertu w Jazz Cafe będzie można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać...Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z monografii „Soyka śpiewa Niemena”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”

16.11.2016 środa godz. 20.00

Mika Urbaniak …Once in a Lifetime…

bilety 85 zł

Mika Urbaniak - śpiew
Victor Davies [Kanada] - gitara, śpiew


Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od 11 roku życia pisze własne piosenki. Na scenie zadebiutowała jako 14 latka. Córka gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika (znany singiel , „Who Told You” – to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.
Solowy debiut MIKI przypadł na rok 2009. Album „Closer”, spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych, o czym świadczy status złotej płyty oraz nagroda polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyk 2010 - za album roku w kategorii pop. Na płycie znalazł się m.in przebój „In my dreams”.
Nad produkcją albumu czuwał znakomity Troy Miller (znany m.in. ze współpracy z Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy Ayers.)
W 2012 r. ukazał się drugi solowy album Miki „Follow You” a w 2014 r. kolejny, trzeci już album Miki „Once in a Lifetime”, producentem obu albumów jest Victor Davies.
Ten album zainspirowany jest muzyką swingową lat 30, połączoną ze współczesnymi beatami hip hopowymi i elementami popu.
Można na nim usłyszeć piękne, oryginalne melodie - od szybkich utworów z akompaniamentem sekcji dętej, klarnetu i gitary, do bardziej intymnych akustycznych ballad. Chwilami można na mim usłyszeć również romantyczny, zabawny i radosny rap, który Mika zręcznie i subtelnie wplata w wybrane piosenki.
To wszystko sprawia, że album przepełniony jest dynamiką i różnorodnością i ma wyjątkowo unikalny styl.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12