Jazz Cafe środa, 25 listopada 2020
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

04.12.2020 piątek godz. 20.30

Renata Przemyk Akustik Kwartet

bilety 120 zł


Renata Przemyk wystąpi w Jazz Cafe:
23.10.2020 godz. 18.30
23.10.2020 godz. 20.30

Renata PRZEMYK Akustik KWARTET
Intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek Artystki, zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej jest jednym z dwóch projektów z okazji 30-lecia pracy artystycznej.

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.

Renata Przemyk Akustik Kwartet w składzie:
Renata Przemyk – śpiew, darabuka, kalimba, cymbałki i inne instrumenty perkusyjne
Grzegorz Pałka – gitara akustyczna
Piotr Wojtanowski – gitara basowa, śpiew
Jacek Bielecki - wiolonczela

Koncert przeniesiony z 22.04. oraz 24.09. Bilety zachowują ważność!

Start: 18.30 Wejście: 18.00
Start: 20.30 Wejście: 20.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

08.12.2020 wtorek godz. 20.30

Osiecka - Byle nie o Miłości..... Nula Stankiewicz & Janusz Strobel

bilety 100 zł


Nula Stankiewicz & Janusz Strobel
Nula Stankiewicz – śpiew
Janusz Strobel – gitara akustyczna
Mariusz Fazi Mielczarek – saksofon

Rozchwytywany koncert BYLE NIE O MIŁOŚCI wraca do Jazz Cafe. Piosenki AGNIESZKI OSIECKIEJ połączone z projekcją fragmentów wywiadów z udziałem Poetki. To jedyny taki projekt w Polsce. Ponad 200 zagranych koncertów, wyprzedane sale. Tajemnica, magia i wirtuozeria.Nula Stankiewicz i Janusz Strobel

stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: „Byle nie o miłości”

Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od ponad 20 lat –słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła…..

A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmiki te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami –tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii.

To więcej niż koncert…..

Nula Stankiewicz
Każdy, kto choć raz zetknął się z tą Artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju.

Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. Dotychczas współpracowała z Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim i wieloma innymi.

Artystka od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet: Ona-subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów; On-wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

Janusz Strobel
https://culture.pl/pl/tworca/janusz-strobel

Koncert został przeniesiony z 27.10.2020 bilety zachowują ważność.

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

10.12.2020 czwartek godz. 20.30

Muzyczny Stand-Up Czesława Mozila

bilety 100 zł


Muzyczny Stand Up Czesława Mozila:
To połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów - Czesława Mozila.

Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia, opowiedziane za pomocą największych hitów Czesława.

Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty.

Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole?

Koncert przeniesiony z 16.04.2020. i 17.09.2020. Bilety zachowują ważność!

Start: 20.30
Wejście: 20.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

16.12.2020 środa godz. 20.30

Komeda - Jagodziński Trio, Wilczyńska, Miśkiewicz, Majewski

bilety 100 zł


Tribute to KOMEDA - rozchwytywany koncert usłyszymy w Jazz Cafe! Filharmonia Narodowa sprzedana w 3 dni.
23 kwietnia 2019 roku minęła 50-ta rocznica śmierci Krzysztofa Komedy - wybitnego polskiego kompozytora, twórcy muzyki do wielu filmów i niekwestionowanego prekursora jazzu. Jego twórczość pozostaje niezmiennie żywa – zachwyca kolejne pokolenia, inspiruje artystów.

Andrzej Jagodziński, znakomity pianista i aranżer, mający na swoim koncie sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej, zdobywca dwóch prestiżowych nagród muzycznych Fryderyk, podjął się niezwykłego zadania - zaaranżowania na nowo utworów Krzysztofa Komedy. Do współpracy zaprosił znakomitą wokalistkę jazzową: Agnieszkę Wilczyńską oraz wyjątkowych muzyków: Czesława Bartkowskiego (który przez prawie 2 lata grał w zespole Komedy), Adama Cegielskiego, Henryka Miśkiewicza i Roberta Majewskiego

I tak powstał koncert, który jest prawdziwą perłą na muzycznej mapie. Rok 2019 został ogłoszony przez organizację UNESCO Rokiem KOMEDY. Przyłączmy się do świętowania!

Start: 20.30
Wejście: 20.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12