Jazz Cafe czwartek, 17 październik 2019
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

21.10.2019 poniedziałek godz. 20.00

Komeda - Jagodziński Trio, Wilczyńska, Miśkiewicz, Majewski

bilety 100 zł


Tribute to KOMEDA - rozchwytywany koncert usłyszymy w Jazz Cafe! Filharmonia Narodowa sprzedana w 3 dni.
23 kwietnia 2019 roku minęła 50-ta rocznica śmierci Krzysztofa Komedy - wybitnego polskiego kompozytora, twórcy muzyki do wielu filmów i niekwestionowanego prekursora jazzu. Jego twórczość pozostaje niezmiennie żywa – zachwyca kolejne pokolenia, inspiruje artystów.

Andrzej Jagodziński, znakomity pianista i aranżer, mający na swoim koncie sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej, zdobywca dwóch prestiżowych nagród muzycznych Fryderyk, podjął się niezwykłego zadania - zaaranżowania na nowo utworów Krzysztofa Komedy. Do współpracy zaprosił znakomitą wokalistkę jazzową: Agnieszkę Wilczyńską oraz wyjątkowych muzyków: Czesława Bartkowskiego (który przez prawie 2 lata grał w zespole Komedy), Adama Cegielskiego, Roberta Majewskiego i Henryka Miśkiewicza.

I tak powstał koncert, który jest prawdziwą perłą na muzycznej mapie. Rok 2019 został ogłoszony przez organizację UNESCO Rokiem KOMEDY. Przyłączmy się do świętowania!

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

25.10.2019 piątek godz. 20.30

Marcin Wyrostek & CORAZON

bilety 140 zł


Marcin Wyrostek & CORAZON powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty " Magia del Tango", która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Początkowo repertuar zespołu oparty był na kompozycjach Astora Piazzoli i Richarda Galiano. Bałkańskie fascynacje sekcji rytmicznej zespołu przyczyniły się do nagrania w 2011 roku ethno-folkowej płyty "Coloriage" (podwójna platyna). Efektem tej fuzji muzycznych pragnień był wydany w 2015 roku album "For Alice", będący autorskim podsumowaniem Marcina jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych w tym licznych występów z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Obecnie w repertuarze zespołu pojawiły się także utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka "POLACC" uzupełniając wcześniejszy międzynarodowy repertuar o muzykę o korzeniach polskich.

Marcin Wyrostek to akordeonista, kompozytor i producent, zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.
Marcin Wyrostek jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku.
Jest założycielem kilku projektów muzycznych w tym "Marcin Wyrostek Corazon" oraz "Marcin Wyrostek Corazon & Dance Show" z udziałem najlepszych polskich tancerzy - Anny Głogowskiej, Jana Klimenta i Tomasza Barańskiego.. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m. in. potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę "Magia del Tango", platynę za album "For Alice" i podwójną platynową płytę za krążek "Coloriage".
Niedawno ukończył pracę nad najnowszą płytą "POLACC", na której znalazły się utwory inspirowane muzyką Polską.
Zainspirowanie się polską twórczością było także spowodowane licznymi koncertami poza granicami kraju, na których Marcin Wyrostek występował w roli promotora polskiej kultury. Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty „POLACC”, gdzie rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik. Na albumie znalazły się propozycje inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską, czy polskimi tańcami ludowymi, ale też kompozycje wielkich mistrzów, między innymi: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło tu także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty.

Marcin Wyrostek & CORAZON w składzie:
Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Daniel Popiałkiewicz - gitara
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Start: 20.30
Wejście: 19.30

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

05.11.2019 wtorek godz. 20.00

Dorota Miśkiewicz & Kwadrofonik Koncert Urodzinowy

bilety 130 zł


Dorota Miśkiewicz & Kwadrofonik wystąpią w Jazz Cafe:
04.11.2019 godz. 20.00 Cena biletu 130 zł
05.11.2019 godz. 20.00 Cena biletu 130 zł
Koncert Urodzinowy - Lepiej późno niż wcale...

Nie uda nam się świętować urodzin we wrześniu, ale póki trwa rok kalendarzowy możemy przecież nadal obchodzić jubileusze! Szczególnie, że jest na co czekać! Tym razem zapraszamy na koncert piosenek …dziecięcych! Przecież mimo upływającego czasu jesteśmy nadal dziećmi w środku! Piękne wiersze Juliana Tuwima z muzyką Witolda Lutosławskiego (“Idze Grześ”, “Pan Tralaliński”, “Ptasie plotki”) to absolutne perełki! Na szczególną uwagę zasługują opracowania zespołu Kwadrofonik, w których nowoczesna, złożona harmonia fortepianowa nakłada się z magicznymi dźwiękami wydobywanymi z kilkudziesięciu instrumentów perkusyjnych (m.in. ksylofonu, cymbałów, gongów, kalimby…) Czy zmieścimy się na scenie? To się okaże… Czy będą goście? A czy kiedyś nie było? :) Przypomnijmy, że płyta “Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” została nominowana do nagrody Fryderyk, artyści koncertowali z tym repertuarem po całej Polsce, a do tej pory często nadawany jest przez TVP Kultura koncert zagrany w Studio Lutosławskiego. Tym razem na koncert zapraszamy widzów dorosłych :) Wróćmy do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze!

Zachęcamy do obejrzenia skrótów koncertów urodzinowych z poprzednich lat:
http://dorotamiskiewicz.pl/urodziny-w-jazz-cafe.html

Dorota Miśkiewicz muzykę ma wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, jej brat Michał jest cenionym perkusistą. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Śpiewanie jednak okazało się bliższe jej sercu. Z lekkością porusza się po jazzie, ambitnym popie, zahacza też o muzykę poważną i world music. Rozpoczynała swoją karierę w zespole Włodzimierza Nahornego w 1996 roku. Jest jedyną polską wokalistką, oprócz Kayah, która śpiewała z bosonogą “cesarzową” z Wysp Zielonego Przylądka, Cesarią Evorą. Ten duet pociągnął za sobą kolejny - z włoskim wirtuozem fortepianu - Stefano Bollanim. Często można ją usłyszeć u boku Grzegorza Turnaua a ostatnio także Artura Andrusa. Nagrała siedem solowych albumów (“Zatrzymaj się”, “Pod rzęsami”, “Caminho”, “Ale”, “Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” nagrany z zespołem Kwadrofonik, “Best of”, “Piano.pl”).

KWADROFONIK – laureaci Paszportów Polityki 2015
Muzyki Kwadrofonika nie da się określić jednym słowem, żadna etykietka nie wydaje się odpowiednia. Ale słucha się jej znakomicie." Rzeczpospolita”

Zespół Kwadrofonik powstał w 2006 roku w wyniku połączenia dwóch duetów: perkusyjnego i fortepianowego. Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala (Hob-Beats Duo) oraz Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik (Lutosławski Piano Duo). Wspólnie wykonują muzykę XX i XXI wieku, transkrypcje utworów symfonicznych oraz własne kompozycje inspirowane muzyką tradycyjną, współczesną i popularną.
Obok projektów opartych na autorskich kompozycjach lub transkrypcjach (w tym transkrypcjach utworów symfonicznych m.in. Święta Wiosny Igora Strawińskiego czy Mazurków i Harnasiów Karola Szymanowskiego), muzycy wykonują również kompozycje oryginalnie tworzone na właściwe im instrumentarium. Są wśród nich m. in. utwory Beli Bartóka, Georga Crumba, Rolfa Wallina, oraz utwory komponowane specjalnie dla zespołu przez polskich kompozytorów m.in. Wojciecha Ziemowita Zycha, Wojtka Blecharza, Sławomira Wojciechowskiego, Macieja Jabłońskiego.
W swoich kompozycjach i interpretacjach muzycy Kwadrofonika prowadzą niezwykły dialog niezauważalnie zamieniając funkcje instrumentów - fortepiany stają się instrumentami perkusyjnymi, a grupy instrumentów perkusyjnych przejmują funkcje instrumentów melodycznych. Znani są także z wykorzystywania w swoich koncertach przedmiotów codziennego użytku, które w widowiskowy sposób ukazują swoje nieoczywiste możliwości brzmieniowe (wiadra z wodą, telefony komórkowe, balony…). Precyzja wykonania, żywiołowość, inspirujące podejście do muzycznego tworzywa oraz dar nawiązywania bezpośredniego kontaktu z publicznością dają pełną gwarancję satysfakcji uczestników dźwiękowego widowiska, tworzonego przez grupę. Muzycy w czasie pracy nad własnymi utworami często podążają drogą improwizacji, doświadczeń i poszukiwań dźwiękowych, mających na celu maksymalne wykorzystanie swojego instrumentarium.

Dorota Miśkiewicz & Kwadrofonik w składzie:
Dorota Miśkiewicz – śpiew
Emilia Sitarz – fortepian
Bartek Wąsik – fortepian
Magdalena Kordylasińska – instrumenty perkusyjne
Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

07.11.2019 czwartek godz. 20.00

Hanna Banaszak - Pogoda ducha

bilety 140 zł


Hanna Banaszak – artystka nietuzinkowa, można wręcz rzec zjawiskowa. Zachwyca głosem, sposobem bycia, uśmiechem oraz profesjonalizmem. Od lat wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej oraz piosenki często pisane specjalnie dla niej. Jest również poetką.

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz i inni. Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni.

Artystka wystąpiła w kilku filmach m.in. „Słona róża” i „Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy”, zaśpiewała arię ze „Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego „ Siekierezada”.

Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego,
W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego. Zmierzyła się wokalnie z muzyką Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny-ego, Davis-a, Gershwina, Ellingtona. Ma również zainteresowania pozamuzyczne. Tomik wierszy, który wydała, jest zachwytem nad brzmieniem nazw polskich miasteczek, których zabawne znaczenia postanowiła ubrać w treści.

Wokalistka brała udział w wielu koncertach. Poza licznymi występami w Polsce, prezentowała się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie etc. W swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza i inne.

Mówi o sobie: „A zatem, wprost z zakamarków wnętrza wyznaję, iż jestem osobą skłonną do nadmiernej powagi. Codziennie się zastanawiam nad istotą życia, jakby to miało dla niego jakieś znaczenie. Poza tym uparcie szukam prawdy. Jestem typem samotnika, ale też nie wyobrażam sobie żyć bez innych. Samotność jest mi potrzebna do skupienia, tworzenia i odpoczynku od hałasu świata. Jednak prędzej, czy później gna mnie do ludzi. Mam szczęście, że oni wciąż przy mnie trwają.”
„…Staram się rozróżniać dobro od zła i próbuję być coraz lepszym człowiekiem... ze skutkiem wciąż jednak marnym, a kiedyś podobno nawet śmiertelnym.
Pozdrawiam moją wspaniałą Publiczność i do zobaczenia na koncertach” – Hanna Banaszak

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

09.11.2019 sobota godz. 20.00

Marcin Kydryński prezentuje: Lucibela

bilety 150 zł


Lucibela wystąpi w Jazz Cafe:
09.11.2019 godz. 17.00 Cena biletu 150 zł. wejście od 16.00.
09.11.2019 godz. 20.00 Cena biletu 150 zł. wejście od 19.00.

Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Jej głos, o rzadko spotykanej szlachetności, szerokim paśmie i głębi wyrazu jest doskonale własny. Choć z drugiej strony sporo w tym porównaniu prawdy. Lucibela, urodzona w niesławnym Tarrafal, gdzie reżim Salazara więził opozycjonistów, wychowana na Wyspach, śpiewa muzykę tradycyjną. Podczas gdy Sara Tavares, Mayra Andrade czy Dino d’Santiago flirtują z klubowymi rytmami – Lucibela, niczym Wynton Marsalis w jazzie, dba o przetrwanie źródeł.

Zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista, śpiewając piosenki Cesarii, Titiny, Bany. Nieuchronnie, jak wszyscy artyści kabowerdyjscy, chciała sprawdzić się w Lizbonie. Przez kilka lat śpiewała tam z zespołem Nos Raiz (nasze korzenie) pod gołym niebem, na starej przystani przy centralnym placu miasta. Ilekroć brzmiał tam jej głos, tłum gęstniał i nie rozchodził się aż do ostatniej piosenki. Z zespołem nagrała kilka utworów na płytę Conquistador w 2017 roku. Było jednak oczywiste, że talent tej miary potrzebuje światowej ekspozycji. Lucibelę usłyszał nieomylny Jose da Silva, odkrywca Cesarii i właściciel firmy płytowej Lusafrica. Zaprosił ją do studia w Paryżu i znalazł najznakomitszych muzyków na pierwszą autorską płytę. Wkrótce Lucibela pojawiła się na festiwalach i galowych koncertach muzyki kabowerdyjskiej u boku największych – bez wyjątku znanych publiczności Siesta festiwalu – artystów Luzofonii.

Nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Pierwszy album – Laco Umbilical zwiastuje lata olśnień i wzruszeń.

SIESTA W DRODZE: Dwie godziny niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi - mówi od lat Marcin Kydryński w swoim autorskim programie w każdą niedzielę na antenie Radiowej Trójki. Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Siesta oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już X edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf. Współorganizator Siesta Festival. Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka miesięcy i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów. „Artyści występujący w Sieście w Drodze są szeroko promowani
w cotygodniowej autorskiej audycji Marcina Kydryńskiego w radiowej Trójce, dzięki czemu cały projekt uzyskuje unikatowy charakter i szeroki wydźwięk medialny.

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

18.11.2019 poniedziałek godz. 20.00

Krystyna Prońko - The Best Of

bilety 90 zł


Koncert przeniesiony z 15.10 - bilety zachowują ważność.

Krystyna Prońko – charyzmatyczna wokalistka i pedagog muzyczny, ale też muzyczny dziennikarz. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą, bo jak mówi "nużące jest śpiewanie ciągle tego samego", a tym którzy chcieliby ją zaszufladkować podpowiada żeby nazywali jej muzykę "stylem jazzy (nie mylić z jazz em) Krystyny Prońko".

Taki też będzie ten koncert - lekko jazzujący, zaskakujący niezwykłym klimatem i doskonałym wykonaniem, w którym obok największych hitów takich jak: "Małe tęsknoty", "Psalm stojących w kolejce" z rock-opery, "Kolęda-nocka" i "Jesteś lekiem na całe zło" znajdą się również polskie i anglojęzyczne piosenki jazzowe, m.in.: Walczyk z filmu "Halo Szpicbródka", Rytm ( polska wersja standardu I Got Rhythm) oraz inne standardy jazzowe np. God Bless The Chile, Mood Indigo i inne.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

21.11.2019 czwartek godz. 20.00

Natalia Kukulska - Akustycznie

bilety 120 zł


Już 21 listopada do Jazz Cafe powraca jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek – Natalia Kukulska.
W swojej „dorosłej” karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w tym roku nagrodzony został akustyczny album Szukaj w snach, nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Ostatni album Artystki – Halo tu Ziemia to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podażą swoją odważną drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.

Podczas koncertu Natalii na scenie towarzyszyć będą fantastyczni muzycy: Michał Dąbrówka, Archie Shevsky oraz Artur Boo Boo Twarowski.
To niepowtarzalna okazja by usłyszeć takie utwory jak Kobieta, Im więcej Ciebie tym mniej, Decymy czy Światło w zupełnie nowych, akustycznych aranżacjach.


Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

27.11.2019 środa godz. 20.00

Komeda - Jagodziński Trio, Wilczyńska, Miśkiewicz, Majewski

bilety 100 zł


Tribute to KOMEDA - rozchwytywany koncert usłyszymy w Jazz Cafe! Filharmonia Narodowa sprzedana w 3 dni.
23 kwietnia 2019 roku minęła 50-ta rocznica śmierci Krzysztofa Komedy - wybitnego polskiego kompozytora, twórcy muzyki do wielu filmów i niekwestionowanego prekursora jazzu. Jego twórczość pozostaje niezmiennie żywa – zachwyca kolejne pokolenia, inspiruje artystów.

Andrzej Jagodziński, znakomity pianista i aranżer, mający na swoim koncie sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej, zdobywca dwóch prestiżowych nagród muzycznych Fryderyk, podjął się niezwykłego zadania - zaaranżowania na nowo utworów Krzysztofa Komedy. Do współpracy zaprosił znakomitą wokalistkę jazzową: Agnieszkę Wilczyńską oraz wyjątkowych muzyków: Czesława Bartkowskiego (który przez prawie 2 lata grał w zespole Komedy), Adama Cegielskiego, Roberta Majewskiego i Henryka Miśkiewicza.

I tak powstał koncert, który jest prawdziwą perłą na muzycznej mapie. Rok 2019 został ogłoszony przez organizację UNESCO Rokiem KOMEDY. Przyłączmy się do świętowania!

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

02.12.2019 poniedziałek godz. 20.00

Marek Dyjak - śpiewa to co lubi

bilety 100 zł


W listopadzie 2019 roku, nakładem wydawnictwa Agora, ukaże się nowa płyta Marka Dyjaka „Piękny Instalator”. Jest to świetna okazja, żeby zaprosić Marka do Jazz Cafe. Niech zaśpiewa nam, to co lubi najbardziej. Mamy nadzieję na ulubione, ale także na nowe…

Marek Dyjak sam siebie nazywa barowym grajkiem. Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Jest jak prawdziwy buntownik, co to rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty – zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.

Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od trzech lat nie pije i walczy z nałogiem to wciąż pozostaje sobą - i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem - wbić się na potocznie zwany "artystyczny świecznik". Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę - Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których - jak mówią sami fani - jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem - ocenia Jan Wołek.

„W nowej muzyce Dyjaka słychać ulicę, podwórko, dom, szemrane i przegrane imprezy, na których z przyjaciółmi śpiewa się zdartym, ale pełnym głosem. Niech nikogo nie zmyli pozorne zmęczenie i charczenie. Dyjak to zawodowiec, który urodził się do tego, by stać przy mikrofonie i opowiadać.”
Jacek Świąder Gazeta Wyborcza

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

06.12.2019 piątek godz. 20.00

Randy Brecker & AMC Trio

bilety 170 zł


Randy Brecker wystąpi w Jazz Cafe:
05.12.2019 godz. 20. Cena biletu 170 zł
06.12.2019 godz. 20. Cena biletu 170 zł

Randy Brecker – sześciokrotny laureat amerykańskiej nagrody Grammy, wybitny trębacz i kompozytor, kształtujący brzmienia jazzu, R & B, funk, soul i rocka od ponad pięciu dekad. Jego wszechstronność zapewniła mu ogromną popularność jako muzyka sesyjnego oraz lidera. Nagrał setki albumów oraz występował z najwybitniejszymi muzykami świata. Do tej licznej grupy należą m.in.: Janis Joplin, Stevie Wonder, James Brown, Eliane Elias, Spyro Gyra, Bob James, George Benson, Jaco Pastorius, Włodek Pawlik.

W Jazz Cafe Breckerowi towarzyszyć będą wybitni słowaccy instrumentaliści. AMC Trio to grupa muzyków z najlepszymi kontaktami w jazzowym świecie. Można było ich usłyszeć w towarzystwie takich artystów jak: Regina Carter, Phillip Catherine, B ill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield czy Michael Patches Stewart. Jako Trio także mają już swoje osiągnięcia i fanów, gdziekolwiek się pojawią, nie tylko z racji talentu i wrażliwości, ale także z powodu łagodności i optymizmu jakim się otaczają. Do AMC Trio dołączy na gitarze wyjątkowo uzdolniony Samuel Marincak.

Randy Brecker & AMC Trio w składzie:
Randy Brecker – trąbka, flugelhorn (USA)
Peter Adamkovic – fortepian (SK)
Martin Marincak – kontrabas (SK)
Stano Cvanciger – perkusja (SK)
Samuel Marincak – gitara (SK) - gościnnie

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12