Jazz Cafe środa, 20 październik 4945
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

23.10.2017 poniedziałek godz. 20.00

Katarzyna Groniec

bilety 85 zł


Katarzyna Groniec z zespołem w składzie:
Katarzyna Groniec – śpiew
Łukasz Damrych – klawisze
Łukasz Sobolak – perkusja
Tomasz Pierzchniak – kontrabas

Ostatni moment, żeby zobaczyć "ZOO" za żywo - Katarzyna Groniec znana jest z tego, że nie powraca do swoich poprzednich projektów. A za chwilę wydaje kolejną płytę, dlatego Osieckiej w wydaniu Groniec ostatnie chwile - zapraszamy, tych którzy nie widzieli - warto :)))

Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.

„ZOO” - wyjątkowy koncert pokazujący charyzmę Groniec i geniusz pisarstwa Osieckiej.

„To jeden z najlepszych koncertów na jakim byłem w ciągu ostatnich kilku lat. Kasia Groniec mistrzostwo, Jej zespół także! Gdziekolwiek wypatrzycie ten plakat - kupujcie bilet.” - Jarosław Wasik - Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

[…] „Kasia jest chyba w jakimś apogeum artystycznym. Wybitna, osobna artystka. Wszystko mi się podobało- to co śpiewała i to jak śpiewała…” […] - Magda Umer

"Zdarza się, że covery przyćmiewają wykonania oryginalne… Czy to dobrze czy źle? Groniec śpiewa awangardowo, czasem wywraca piosenki do góry nogami jednocześnie zachowując ich sens i nadając im nowe sensy. – Agata Passent

„ZOO” to tytuł koncertu - muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną, będą to m. in. "Wielka woda", "Kokaina", "Dzikuska", "ZOO", "Piosenka o życiu ptasim". Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 r

Rezerwajca biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

14.11.2017 wtorek godz. 20.00

Urszula Dudziak

bilety 120 zł


Urszula Dudziak z zespołem w składzie:
Urszula Dudziak - wokal
Łukasz Poprawski - saksofon
Artur Gierczak - gitara
Jan Smoczyński - akordeon
Andrzej Święs - kontrabas
Tomasz Torres – cajon

...życiowa optymistka z 5-cio oktawową skalą głosu...

Urszula Dudziak to jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych na świecie. Śpiewa także utwory klasyczne i folkowe. Nagrała ponad 50 albumów.
Występowała lub nagrywała wspólnie z takimi muzykami, jak m.in.: Krzysztof Komeda, Adam Makowicz, Michał Urbaniak, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival.
W 1972 roku prestiżowy amerykański magazyn "Down Beat" przyznał jej albumowi "Newborn Light" maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. W 1979 roku "Los Angeles Times" mianował Urszulę Dudziak Piosenkarką Roku. Jej utwór "PAPAYA" stał się światowym hitem. Na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2008 r. przyznano jej tytuł "Artysta bez granic".
Artystka dysponuje niezwykłą skalą głosu; porównywano ją do Ymy Sumac, peruwiańskiej śpiewaczki, mającej skalę 5-oktawową. Swoboda i perfekcja intonacji oraz technika wokalna zyskały jej opinię artystki oryginalnej i kreatywnej. Znana jest ze stosowania klasycznej techniki wokalnej zwanej "scatem". Jest mistrzynią tego, popularnego w jazzie, sposobu śpiewania, polegającego na naśladownictwie dźwięków instrumentów.
Jak sama mówi o sobie: Trzeba wypielęgnować swój optymizm na przekór wszelkim trudnym doświadczeniom. Uważam, że można swoim życiem pokierować fantastycznie. Można przywiązać się albo do wiecznego czarnowidztwa, mendzenia, albo do jasności, do serdecznego spojrzenia na wszystko: na swoją rodzinę, na swoje podwórko, miasto, kraj, na zwierzęta, na przyrodę. Należy dbać o dobre, czyste myśli, szanować życie, emanować dobrą energią, bo to wraca ze zdwojoną siłą. Na tym to wszystko polega.

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

15.11.2017 środa godz. 20.00

Urszula Dudziak

bilety 120 zł


Zapraszamy na koncert z Urszuli Dudziak z zespołem w składzie:

Urszula Dudziak - wokal
Łukasz Poprawski - saksofon
Robert Cichy - gitara
Jan Smoczyński - akordeon
Krzysztof Pacan - gitara basowa
Sebastian Frankiewicz – instrumenty perkusyjne

Królowa. Jedna z najwybitniejszych współczesnych wokalistek, z talentem i dorobkiem wykraczającymi daleko poza granice naszego kraju. Dzieliła scenę m.in. z Bobbym McFerrinem, Herbie Hancockiem i Stingiem. Zmusiła filipińską armię do tańca, a swoich wiernych fanów zadziwiła szczerością autobiografii „Wyśpiewam wam wszystko”. Na szczęście wciąż zachwyca nas nie tylko anegdotami, ale i swoim oryginalnym śpiewem – wydana w 2013 roku płyta „Wszystko gra” to Urszula Dudziak jaką znamy i kochamy: jazzowy wulkan radości i energii. Niezwykła osobowość, z jeszcze bardziej niezwykłą historią, niecodzienną skalą głosu, swobodą i perfekcją intonacji oraz oryginalną techniką wokalną, które pozwoliły Jej zyskać opinię artystki niezwykle oryginalnej i kreatywnej. Każdy z koncertów to spotkanie z pełnymi humoru, dystansu do świata i siebie samej historiami, spotkanie z muzyką, która zawojowała świat, i wreszcie spotkanie z samą Urszulą Dudziak, która podbiła serca widzów swoimi brawurowymi występami wraz z jej 16 osobowym zespołem w programie „Bitwa na Głosy”. Artystka oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią która obdarza zgromadzoną publiczność. Muzyka jest dla Uli jej naturalnym środowiskiem, w którym się porusza, jednak kilka tygodni temu Ula zaskoczyła wszystkich swoim kolejnym DEBIUTEM jako 74 letnia YOUTUBERKA!!!

Jak mówi sama o sobie:
"Los sprawia nam cały czas niespodzianki. To nam uchyla skrawek raju by za chwilę rąbnąć obuchem w łeb. Raz jest grobowa cisza a za chwilę wszystko wokół nas gra, drga, śpiewa, płynie, koi nerwy i leczy. W Ameryce na pytanie "How are you?" czyli "Jak się masz", obowiązkowo odpowiadamy: "I am fine" czyli "mam się dobrze". U nas w Polsce odpowiedź jest na ogół pesymistyczna. Ja to zmieniam, bo wierzę i to się u mnie setki razy sprawdziło, że optymistyczne nastawienie do życia opłaca się stokrotnie. Dwa magiczne słowa WSZYSTKO GRA to pozytywne zaklęcie. Ile razy spotkałam w swoim życiu niespodziewane schody-przeszkody, nie zliczę, ale co robiłam? Szybko naprawiłam szkodę, albo się z nią pogodziłam i zaraz sobie powiedziałam: wszystko gra. Czy to była noga w gipsie czy pokaźna przegrana w gry hazardowe, czy przysłowiowe rozlane mleko, zawsze była, jest i będzie ta jedyna, najpraktyczniejsza, magiczna konkluzja zamknięta w dwóch słowach: wszystko gra. Mając otwarte serce, uszy, oczy na wszystko co się wokół nas dzieje i podchodząc do życia z uśmiechem i nastawieniem, że wszystko gra, wygrywamy na każdym kroku. A kto nie chce wygrywać?
Ręka do góry!!! Ja dopiero zaczynam.”

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

16.11.2017 czwartek godz. 20.00

Warszawskie Combo Taneczne

bilety 85 zł


Jan Emil Młynarski – śpiew, gitara
Piotr Zabrodzki – śpiew, bandżola, melodyka
Tomasz Duda – saksofon, klarnet
Sebastian Jastrzębski – gitara
Anna Bojara – piła
Piotr Domagalski – kontrabas
Lesław Matecki – mandolina, gitara

Młynarski śpiewa piosenki starej Warszawy

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

Warszawskie Combo Taneczne to siedem osób, które postanowiły ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Album "Przyznaj się" to debiutancki krążek formacji specjalizującej się w piosenkach starej Warszawy. Płytę promuje piosenka "Ach, te Rumunki!". Utwór powstał w 1934 roku i był pierwotnie wykonywany przez Tadeusza Faliszewskiego.

„Jan Emil Młynarski mówiąc o różnicy pomiędzy starymi piosenkami a tymi, które obecnie powstają porównał je do starych przedwojennych kamienic i nowych domów, które stawiają deweloperzy. - Zobaczymy ile te domy wytrzymają. Myślę, że piosenki, które wykonujemy z moją kapelą się nie starzeją, bo jest to klasyka, ale zbudowana również wokół mocnych i konkretnych prawideł, które sprawiają, że one zawsze działają, są piękne i oddziałują na słuchacza - opowiada muzyk.
Jak dodaje, zawsze chciał związać swoje życie z muzyką i graniem. - Nie wiedziałem jakie to jest trudne, ciężkie i niewdzięczne, ale chciałem właśnie tego. I musiałem przejść bardzo długą drogę i pokonać wiele trudności - wspomina Jan Młynarski.
Muzyk przyznaje, że wychował się na piosenkach, które teraz wykonuje Warszawskie Combo Taneczne. - Nabrałem pewności i podjąłem decyzję, że chcę to robić i jest to w pewnym sensie naturalne dla mnie. Aczkolwiek nie jest to główny nurt mojej działalności, jest to bardziej hobby, a płyta została nagrana dla naszych odbiorców, którzy dodają nam wiary - podkreśla lider grupy.”
- Polskie Radio

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12